Program
11. Ogólnopolskiego Festiwalu

„Nauki Przyrodnicze na Scenie” 
Science on Stage

Poznań, Wydział Fizyki UAM, 21 i 22 września 2018 r.

 


PATRONAT HONOROWY

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej


Festiwal jest finansowany ze środków Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

w ramach programu wspierania edukacji przyrodniczej, ścisłej i zawodowej


 

Otwarcie festiwalu w Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka
21 września 2018 roku - godz. 900

Godzina

Tytuł demonstracji

Szkoła/opiekun grupy

Skład zespołu

21. IX. 2018
piątek

Demonstracje zjawisk   -   Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

9:30 - 9:45

HOMEOPATIA czyli NIC ci nie pomoże...

Szkoła Podstawowa nr 88 im. Poznańskich Koziołków w Poznaniu
ul. Swoboda 53, 60-389 Poznań

mgr Barbara Grześkiewicz

Maciej Michałek
Paweł Andrzejak

9:45 - 10:00

Tęcza w probówce

Szkoła Podstawowa nr 12 im. gen. dyw. Stefana Roweckiego
ul. Rumuńska 6ab, 64-100 Leszno

mgr Beata Olejniczak

Marika Rodak

10:00 - 10:15

Fizyka z jajem

Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka
ul. Krótka 7, 64-610 Rogoźno

mgr Emilia Khan

Mikołaj Górzny
Jakub Gidaszewski
Rayan Richie
Konstancja Szewczyk
Marcelina Urban
Zuzanna Kamińska

10:15 - 10:30

Cztery są żywioły

Szkoła Podstawowa nr 11
os. Wichrowe Wzgórze 119, 61-699 Poznań

mgr Agnieszka Szymyślik

Marysia Marczak
Basia Bujak
Gabrysia Ławniczak
Julka Pawlak
Kasia Pietrzak
Lena Tereszczyńska
Michał Rytter
Janek Wabich

10:30 - 10:45

Barwy

Szkoła Podstawowa nr 68 we Wrocławiu
ul. Szczęśliwa 28, 53-446 Wrocław

mgr Beata Żarska

Zosia Szczepaniak
Dąbrówka Bocheńska
Gabrysia Wiatr
Alex Gała
Jakub Drybka
Lena Hoffmann
Marysia Spychała
Lena Denysiewicz
Grzegorz Trznadel

10:45 - 11:00

Ciśnieniowy zawrót głowy

Gimnazjum w Szkole Podstawowej w Szczepanowie
ul. Średzka 14, Szczepanów, 55-300 Środa Śląska

mgr Edyta Noworolnik

Łucja Tyszkowska
Oliwia Bąkowska
Adrianna Mania

11:00 - 11:15

Przerwa

11:15 - 11:30

Modelowanie stanu nieważkości

Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchym Lesie
ul. Szkolna 15, 62-002 Suchy Las

dr Andrzej Marczak

Dorota Dolata
Mateusz Czapczyk

11:30 - 11:45

Ale jaja

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
ul. Chemików 8, 57-250 Złoty Stok

mgr Zofia Ruszkowska

Aleksandra Braszka
Arkadiusz Ziemba
Kacper Mielnik

11:45 - 12:00

Kuchenne rewolucje fizyczne

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łazach
ul. Słojewskiego 1, 05-552 Łazy

mgr Alicja Ziemba
mgr Marzena Tuzinek

Patrycja Suchecka
Ernest Romanowski
Damian Prus
Krzysztof Zimka
Chai Adam
Maria Pasek
Barbara Latos
Strzoda Antoni

12:00 - 12:15

Różne oblicza cieczy

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego w Rumi
ul. Sienkiewicza 30, 84-230 Rumia

mgr Agnieszka Lisiecka

Agnieszka Lubomirska
Sebastian Zelkowski
Joanna Tubiak
Michalina Ciesielska
Joanna Dera
Paulina Koszałka

12:15 - 12:30

Zwykłe niezwykłe wahadła

Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny w Rumi
ul. Ceynowy 24, 84-230 Rumia

mgr Agnieszka Lisiecka
mgr Hanna Ptach

Weronika Orzechowska
Julia Pacholczyk
Iga Szkudlarek
Piotr Pacuk

12.30 - 12:45

Jeden za wszystkich wszyscy za jednego

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
ul. Chemików 8, 57-250 Złoty Stok

mgr Konstancja Nowakowska

Hanna Krzywonos
Jan Seweryn
Tymoteusz Trzewiczek

12.45 - 13:00

Jak działa działo dymne?

Zespół Szkół Ponadgimnazjanych nr 2
ul. R. Dmowskiego 38, 97-300 Piotrków Trybunalski

mgr Dariusz Maliszewski

Adrian Sypułek
Wiktor Krawiec

13:00

Obiad

14:00 - 15:00

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI  -  Auditorium im. prof. A. Piekary

"Pomysły badawcze młodych naukowców" - Lucia Mišianiková (Gymnázium) i Marián Kireš (P. J. Šafárik University), Košice, Słowacja

WYKŁAD DLA UCZNIÓW  -  Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

Pokazy doświadczalne "Laboratorium Wyobraźni", Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

15:00 - 15:15

Fizyka kręcenia kołem

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa  Herberta STO
ul. Rejtana 7, 42-200 Częstochowa

mgr Teresa Wróbel

Paweł Janusiak
Kacper Kurzawski
Konrad Kubik

15:15 - 15:30

Podwodny ogród

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa  Herberta STO
ul. Rejtana 7, 42-200 Częstochowa

mgr Teresa Wróbel

Antoni Bajdur
Lena Jeziorska

15:30 - 15:45

Energia w reakcjach chemicznych

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich
ul. Paderewskiego 4, 63-100 Śrem

dr Małgorzata Kramer-Wachowiak

Alicja Kociucka
Emilia Jankowiak
Wojciech Parzysz
Kacper Pachocki
Aleksander Borowski

15:45 - 16:00

Dlaczego samoloty latają?

Szkoła Podstawowa nr 8 im. R. i Z. Pietrasów w Czerwionce-Leszczynach
ul. Prosta 17, 44-230 Czerwionka-Leszczyny

mgr Małgorzata Szymura
mgr Mirosława Stępień

Łukasz Szymura
Mikołaj Mordal
Magdalena Stalmach
Martyna Klepacka

16:00 - 16:15

Tajemnicze moce zaklęte w kroplach wody

Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu
Objezierze 4, 64-600 Oborniki

mgr Kazimierz Paprzycki

Nicola Wojtkowiak
Oliwia Pilarska
Daria Skorwider

16:15 - 16:30

Potrójna Rura Rubensa

Zespół Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie
ul. Wojska Polskiego 1, 64-610 Rogoźno

mgr Justyna Bartol-Baszczyńska

Jarosław Nawrot
Łukasz Szalczyński
Mateusz Buszka
Mateusz Urban
Szymon Przybysz
Mikołaj Drobot

16:30 - 16:45

Ramię koparki

I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich
ul. Kurpińskiego 1, 64-100 Leszno

mgr Małgorzata Sobczak

Dawid Andrzejczak
Oskar Sieracki

16:45 - 17:00

Autonomic House

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju
al. Mickiewicza 13, 28-100 Busko-Zdrój

mgr Mariusz Chodór

Bartosz Bartoszewski
Michał Ściubisz

17:00 - 17:15

Przerwa

17:15 - 17:30

Jasne i ciemne strony plastiku

Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 w Poznaniu
ul. Głuszyna 187, 61-329 Poznań

mgr Hanna Czekanowicz
Eryk Wundersee

Roman Płusa
Jakub Szturomski
Igor Strzelczyk
Nikodem Kruk
Wiktoria Hoffman
Marta Szczepańska
Kuba Nowak
Maksymilian Nasternak
Mateusz Gorzelańczyk

 

17:30 - 17:45

Instrumenty muzyczne domowej roboty

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego
ul. 3 maja 7, 43-200 Pszczyna

mgr Cezary Filipiuk

Jakub Olchawa
Anna Poloczek
Sandra Pudełko
Patryk Gajda
Kamil Trajda
Mateusz Wiatrok
Wojciech Jonderko
I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego
ul. 3 maja 7, 43-200 Pszczyna
 

17:45 - 18:00

Koparki hydrauliczne - moje zabawki z dzieciństwa

Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2, 64-800 Chodzież

mgr Lidia Francuzik

Dominik Bartol

18:00 - 18:15

Stroboskop i co dalej...

Koło Fizyki Doświadczalnej przy Liceum Ogólnokształcącym Nr V we Wrocławiu
ul. Kuronia 14. 50-550 Wrocław

dr Wojciech Gańcza
mgr Dobromiła Szczepaniak
Jakub Kowalik

Adrianna Koszela
Jakub Borowiec
Bartosz Michałowski
Kamila Koszela

18:15 - 18:30

Świecąca lumifontanna

I Liceum Ogólnokształcące
im. Rodu Leszczyńskich
ul. Kurpińskiego 1, 64-100 Leszno

mgr Beata Grining

Kacper Szulc
Wiktoria Grining

18:30 - 18:45

Płonąca piana

III Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Lesznie
pl. Kościuszki 5, 64-100 Leszno

mgr Beata Grining

Kamil Frąckowiak
Mikołaj Mikołajczak
Eryk Maśląka

18:45 - 19:00

Szybko jak błyskawica czyli jak uchwycić obraz prądu i piorunów

I Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie
ul. Tadeusza Kościuszki 31, 63-200 Jarocin

mgr Wiesława Idziak

Nikodem Walczak
Piotr Łowczowski
Kacper Nowak

19:00

Kolacja

21. IX. 2018
piątek

Prezentacje multimedialne  -  Auditorium im. prof. A. Piekary

9:30 - 9:45

Sketchnoting - notowanie i wizualizacje

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte (Filia w Borowie) w Czempiniu
Borowo76, 64-020  Czempiń

mgr Ewa Wegner

Dobrosława Wiśniewska

9:45 - 10:00

Najciekawsze zjawiska związane z elektronami

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte (Filia w Borowie) w Czempiniu
Borowo76, 64-020  Czempiń

mgr Ewa Wegner
mgr Urszula Grabowska

Dawid Bugajewski

10:00 - 10:15

Badanie zjawiska konkurencji międzygatunkowej ślimaka Melanoides tuberculata i zatoczka rogowego Planorbarius corneus

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu
ul. Nadodrzańska 4, 98-300 Wieluń

mgr Aleksandra Antosik-Karasek

Dominika Wodziak

10:15 -10:30

Telefon komórkowy jako narzędzie wspomagające nauczanie fizyki

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego
ul. 3 maja 7, 43-200 Pszczyna

mgr Cezary Filipiuk

Jakub Olchawa
Anna Poloczek
Sandra Pudełko
Patryk Gajda
Kamil Trajda
Mateusz Wiatrok
Wojciech Jonderko

10:30 - 10:45

Pomiary krzywizny Ziemi

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego
ul. 3 maja 7, 43-200 Pszczyna

mgr Cezary Filipiuk

Patryk Gajda
Sandra Pudełko
Anna Poloczek
Wojciech Jonderko
Kamil Trajda
Mateusz Wiatrok
Jakub Olchawa
I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego
ul. 3 maja 7, 43-200 Pszczyna

10:45 - 11:00

Czy przejścia dla pieszych na słupskich ulicach są bezpieczne?

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica nr 5 w Słupsku
ul. Partyzantów 24, 76-200 Słupsk

mgr Magdalena Zołotar

Maksymilian Sapkowski
Grzegorz Boroszko
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku
ul. Mickiewicza 32, 76-200 Słupsk

Bartosz Kowalczyk
V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku
ul. Deotymy 15a, 76-200 Słupsk

11:00 - 11:15

Przerwa

11:15 - 11:30

Hałaśliwa mapa okolic Ratusza i Traktu Książęcego w Słupsku

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku
ul. Partyzantów 24, 76-200 Słupsk

mgr Magdalena Zołotar

Karol Jaremczak
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku
ul. Szarych Szeregów 15, 76-200 Słupsk

Grzegorz Skuza
Zespół Szkół Samorządowych w Kobylnicy
ul. Główna 63, 76-251Kobylnica

11:30 - 11:45

Badanie natężenia dźwięku na trasie słupskiego

Lokalne Centrum Nauczania Kreatywnego
ul. Partyzantów 24, 76-200 Słupsk

mgr Sebastian Winsztal

Michał Fijałkowski
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku
ul. Szarych Szeregów 15, 76-200 Słupsk

Mateusz Hann
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku
ul. Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk 

11:45 - 12:00

Zielony metan

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach
ul. J. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice

dr Joanna Gryboś

Przemysław Wadas

12:00 - 12:15

Człowiek - doskonalsza maszyna od robota

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9, 76-200 Słupsk

mgr Ewa Tomaszewska

Artsem Shlapak
Szymon Zając

12:15 - 12:30

Zagrożenie z kosmosu

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
ul. Mickiewicza 32, 76-200 Słupsk

mgr Grażyna Linder

Ilona Strzelczyk

12.30 - 12:45

Kosmiczne śmieci

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9, 76-200 Słupsk

mgr Grażyna Linder

Dawid Pogorzalski

12:45 - 13:00

Sześć wcieleń dźwięku

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9, 76-200 Słupsk

mgr Grażyna Linder

Oskar Szczepański

13:00

Obiad

14:00 - 15:00

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI  -  Auditorium im. prof. A. Piekary

"Pomysły badawcze młodych naukowców" - Lucia Mišianiková (Gymnázium) i Marián Kireš (P. J. Šafárik University), Košice, Słowacja

WYKŁAD DLA UCZNIÓW  -  Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

Pokazy doświadczalne "Laboratorium Wyobraźni", Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

15:15 - 15:30

Znane kontynenty - mniej znane plemiona i ich tajemnice

Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 57, 64-100 Leszno

mgr Karolina Wieczna

Jacek Morawski

15:30 - 15:45

Wyżej czy niżej - analiza wysokości umieszczenia sieci łownych pająków w krajobrazie rolniczym południowej Wielkopolski

I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich
ul. Kurpińskiego 1, 64-100 Leszno

mgr Grzegorz Lorek

Agata Owczarz

15:45 - 16:00

Safe flight - innovative idea of a wing modification

IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej
ul. Swojska 6, 60-592  Poznań

mgr Elżbieta Nowak

Bartosz Piechocki

16:00 - 16:15

Świat pełen dźwięków

VI Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego
ul. Krakowska 17a, 61-889 Poznań

mgr Dominika Łubieńska

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach
ul. J. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice

dr Joanna Gryboś

Joanna Sobkowiak
VI Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego
ul. Krakowska 17a, 61-889 Poznań

Przemysław Wadas
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach
ul. J. Pukowca 5, 43-251Pawłowice

16:15 - 16:30

Smartfon jako miernik dźwięku i światła

Zespół Szkół Ponadgimnazjanych nr 2
ul. R. Dmowskiego 38, 97-300 Piotrków Trybunalski

mgr Dariusz Maliszewski

Mikołaj Wnęk
Patryk Wawrzynkiewicz

16:30 - 16:45

Wpływ wybranych rodzajów pokarmu na wzrost i rozwój larw mącznika młynarka (Tenebrio molitor)

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego
ul. Kopernika 1, 97-300 Piotrków Trybunalski

dr Izabela Masłowska

Michał Cisowski

16:45 - 17:00

Wpływ stosowania bio-węgla (biochar) jako polepszacza gleby (fertilizera) lub składnika nawozu, na kiełkowanie, wzrost i rozwój rzodkiewki zwyczajnej (Raphanus sativus L.) odmiana Mila

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego
ul. Kopernika 1, 97-300 Piotrków Trybunalski

dr Izabela Masłowska

Aleksandra Masłowska

17:00 - 17:15

Przerwa

17:15 - 17:30

Innowacyjny, naturalny czynnik nawilżający

Zespół Szkół nr 2 w Lesznie
ul. Bolesława Prusa 33, 64-100 Leszno

mgr Katarzyna Borowiak
mgr Anna Władkowska

Agnieszka Kamieniarz
Klaudia Lisiak
Aleksandra Kosik

17:30 - 17:45

Trucizny bliżej niż myślisz, czyli gdzie można znaleźć alkaloidy i glikozydy

Gimnazjum nr 4 im. Zjednoczonej Europy
ul. Bolesława Prusa 33, 64-100 Leszno

mgr Katarzyna Borowiak
mgr Anna Władkowska

Wiktoria Rabiega
Dobrawa Karaś
Aleksandra Landyszkowska
Anna Ginter
Zuzanna Hermanowicz

17:45 - 18:00

Niebieskie migdały

II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie
ul. H. Pobożnego 2, 70-507 Szczecin

mgr Julita Monieta-Twaróg
mgr Teresa Kołogrecka-Bajek
dr Jolanta Wolska

Hubert Adamczyk
Kordian Głąbowski

18:00 - 18:15

Chemanalyse koniec z chemiczną nudą!

II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie
ul. H. Pobożnego 2, 70-507 Szczecin

mgr Julita Monieta-Twaróg
mgr Teresa Kołogrecka-Bajek
mgr Danuta Borek

Krzysztof Andrulonis
Jakub Lamorski
Magda Kubrak

18:15 - 18:30

Moje niebo

Liceum Ogólnokształcące nr I im. Danuty Siedzikówny „Inki” we Wrocławiu
ul. Ks. J. Poniatowskiego 9, 50-326 Wrocław

mgr Karina Mularczyk-Sawicka

Piotr Zaborowski

18:30 - 18:45

Jazda z fizyką

Liceum Ogólnokształcące nr I im. Danuty Siedzikówny „Inki” we Wrocławiu
ul. Ks. J. Poniatowskiego 9, 50-326 Wrocław

mgr Karina Mularczyk-Sawicka

Mateusz Kołodziej

18:45 - 19:00

Fizyka dla nerdów

Liceum Ogólnokształcące nr I im. Danuty Siedzikówny „Inki” we Wrocławiu
ul. Ks. J. Poniatowskiego 9, 50-326 Wrocław

mgr Karina Mularczyk-Sawicka

Jan Sadowski

19:00

Kolacja

21. IX. 2018
piątek

Działania artystyczne   -  Auditorium  im. prof. Sz. Szczeniowskiego

9:30 - 10:00

Lekcja anatomii doktora Tulpa

Zespół Szkolno-przedszkolny nr 6 w Poznaniu
Osiedle Jana III Sobieskiego 105, 60-688 Poznań

Magdalena Koczorowska
Barbara Świergiel

Aleksandra Szarzyńska
Angelika Kamola
Kinga Ratajczak
Magdalena Wardeńska-Tyl
Weronika Zaborowska
Zuzanna Sołtysik
Julia Stachowiak

10:00 - 10:30

Atom

VI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu
ul. Krakowska 17a, 61-889 Poznań

mgr Dominika Łubieńska

Przedszkole nr 69 im. F. Chopina w Poznaniu
ul. Chopina 3, 61-703 Poznań

mgr Beata Kazimieriuk

Antoni Łubieński
VI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu
ul. Krakowska 17a, 61-889 Poznań

Jan Dąbrowski
Kajetan Kozłowski
Martyna Liszkowska
Gabriela Ostaszewska
Marianna Ostaszewska
Zofia Szlachta
Przedszkole nr 69 im. F. Chopina w Poznaniu
ul. Chopina 3, 61-703 Poznań

 

10:30 - 11:00

Science imprezka czyli porządkowanie chaosu

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte (Filia w Borowie) w Czempiniu
Borowo76, 64-020  Czempiń

mgr Krystyna Krzyżostaniak
mgr Ewa Wegner
mgr Ewa Wendzińska

Szymon Kruszona
Dobrosława Wiśniewska
Daria Pieczyńska
Agnieszka Dudzińska
Wiktoria Jankowska

11:00 - 11:15

Przerwa

11:15 - 11:45

Sen nocy wrześniowej, czyli co się może przyśnić na początku roku szkolnego

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta
ul. Rejtana 7, 42-200 Częstochowa

mgr Teresa Wróbel

Mikołaj Trębski
Szymon Grabczyk
Katarzyna Przech
Milena Bednarczyk
Małgorzata Przech
Wojciech Miara
Martyna Rakus
Amelia Ślęzak

11:45 - 12:15

Cieplne potyczki, czyli I zasada termodynamiki trochę inaczej

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa  Herberta STO
ul. Rejtana 7, 42-200 Częstochowa

mgr Teresa Wróbel

Kacper Kurzawski
Paweł Janusiak
Konrad Kubik
Maciej Chądzyński
Igor Kołodziejczyk
Anna Pyzalska
Hanna Jończyk
Antoni Bajdur
Lena Jeziorska
Amelia Szymczyk

12:15 - 12:45

Zobaczyć dźwięk czyli Dominika, Krzysztof i stary telewizor

III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu
ul. Kościuszki 10, 62-800 Kalisz

mgr Małgorzata Masłowska

Krzysztof Hadrych
Dominika Konieczna

12:45 - 13:15

Naukowy zawrót głowy

Świetlica Socjoterapeutyczna "Ludki z Blaszanej Budki"
ul. Rejtana 7, 42-200 Częstochowa

mgr Ilona Tutaj

Emanuela Szczygłowska
Patryk Świąć
Karolina Maźnik
Kacper Kołodziej
Wiktoria Naumiak
Weronika Wojciechowska
Weronika Naumiak
Julia Mila
Artur Mila
Natalia Najman

13:00

Obiad

14:00 - 15:00

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI  -  Auditorium im. prof. A. Piekary

"Pomysły badawcze młodych naukowców" - Lucia Mišianiková (Gymnázium) i Marián Kireš (P. J. Šafárik University), Košice, Słowacja

WYKŁAD DLA UCZNIÓW  -  Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

Pokazy doświadczalne "Laboratorium Wyobraźni", Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

15:00 - 15:30

Fizycy po godzinach

I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego
ul. Szarych Szeregów 15, 76-200 Słupsk

dr Mirosław Brozis

Katarzyna Brodacka
Dominika Strzała
Wiktoria Jakubiec
Marek Jakubowski
Kacper Kozieł
Mikołaj Kadziewicz

15:30 - 16:00

Historia wynalazków

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 25 im. Generała Władysława Sikorskiego w Opolu
ul. Wiejska 77, 45-240 Opole

mgr Anna Drynda

Zuzanna Zarek
Rafał Fiałka
Wiktoria Czech
Zuzanna Paczos

16:00 - 16:30

Wszechświat-chaos czy porządek

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4
ul. Eugeniusza Romera 2, 71-246 Szczecin

mgr Małgorzata Janczak

Adrianna Tereszczuk
Mikołaj Sychta
Michał Moroza
Adrian Szwed
Natalia Hejman
Natalia Jadczyszyn
Piotr Sterczewski

16:30 -17:00

Top model

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki
ul. Chemików 8, 57-250 Złoty Stok

mgr Konstancja Nowakowska
mgr Zofia Ruszkowska

Aleksandra Braszka
Kacper Mielnik
Hanna Krzywonos
Justyna Kołodziejczyk
Jan Seweryn
Tymoteusz Trzewiczek
Kacper Sołtanowicz
Arkadiusz Ziemba

17:00 - 17:15

Przerwa

17:15 - 17:45

Pudełko

Szkoła Podstawowa im. Gen. Władysława Sikorskiego w Woli Jachowej
Wola Jachowa 136, 26-008 Górno

mgr Izabela Kaleta

Maja Białogońska
Filip Białogoński
Zuzanna Kaleta
Stanisław Kaleta
Zuzanna Sobieraj
Artur Mazurczak
Patryk Olejarczyk
Kacper Bąk

17:45 - 18:15

Burzliwy świat cząstek elementarnych

Szkoła Podstawowa nr 25 im. Jana Pawła II w Zabrzu
ul. Kotarbińskiego 18, 41-800 Zabrze

mgr Barbara Szymańska-Markowska
Monika Reese

Łukasz Omachel
Oskar Omachel
Szymon Jeż
Agata Maćkowska
Marta Początek
Jakub Pieczyński
Mateusz Moj
Jacek Czapla

18:15 - 18:45

Ciekawa podróż w kosmiczny świat

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Króla Jana III Sobieskiego
ul. Królewska 4, 41-800 Zabrze

mgr Barbara Szymańska-Markowska
Sabina Borner

Nikola Kołcz
Magdalena Michałowska
Olivier Piejko
Mateusz Gradecki
Wiktoria Kołcz
Łukasz Zając

19:00

Kolacja

22. IX. 2018
sobota

Działania artystyczne   -  Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

9:15 - 9:45

Dzień dobry ZSCL: Po co nam CERN?

Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach
ul. 3 Maja 42, 44-230 Czerwionka-Leszczyny

mgr Małgorzata Szymura

Natalia Krzysztoforska
Arkadiusz Marcol
Klaudia Witek
Dorian Bajorek

22. IX. 2018
sobota

Demonstracje zjawisk   -  Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

10:00 - 10:15

Silnik Curie

III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu
ul. Kościuszki 10, 62-800 Kalisz

mgr Małgorzata Masłowska

Marcin Miśkiewicz
Aleksandra Generowicz
Krzysztof Hadrych
Dawid Cichorek

10:15 - 10:30

Bieg światła w ośrodku optycznie niejednorodnym (w cieczy i ciele stałym)

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I
ul. Niedziałkowskiego 2, 72-600 Świnoujście

mgr Ewa Pater
mgr
Sebastian Błaż

Ewa Rytlewska
Oliwia Świętczak
Kamil Bońkowski
Mateusz Koczkodaj

10:30 - 10:45

Tornada wodne, ogniste, dymne i świetlne

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I
ul. Niedziałkowskiego 2, 72-600 Świnoujście

mgr Ewa Pater
mgr
Sebastian Błaż
mgr Aneta Stokowska

Urszula Stokowska
Bartosz Pater
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP, ul. Gabriela Narutowicza 10, 72-600 Świnoujście

10:45 - 11:00

Światło i dźwięk ma duży wdzięk

Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Poznańska 43, 63-400 Ostrów Wielkopolski

dr Paweł Sobczak

Kamil Kaliński
Jakub Jędrzejewski
Grzegorz Gorzaniak
Grzegorz Kubiak
Krzysztof Łęcki

11:00 - 11:15

Przerwa

11:15 - 11:30

Zaskakujące, wszystkim znane, wciąż ciekawe?

Zespół Szkół nr 2 w Lesznie
ul. Prusa 33, 64-100 Leszno

mgr Anna Władkowska
mgr Katarzyna Borowiak

Aleksandra Gackowska
Oliwia Wojcieszak
Sara Stępniak
Katarzyna Majer
II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Lesznie z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi
ul. Prusa 33, 64-100 Leszno

11:30 - 11:45

Tlenek węgla(IV) w pięciu obliczach

Zespół Szkół nr 2 w Lesznie
ul. Prusa 33, 64-100 Leszno

mgr Anna Władkowska
mgr Katarzyna Borowiak

Aleksandra Szymańska
Anna Karkosz
Zofia Maciejczyk
Aleksandra Kramarz
Zuzanna Gajowczyk
Alicja Kaczmarek
II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Lesznie z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi
ul. Prusa 33, 64-100 Leszno

11:45 - 12:00

Ponti italiani

I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju
ul. Jana Pawła II 41, 34-700 Rabka- Zdrój

mgr Beata Świder

Adam Bandyk
Paweł Bogdał
Józef Filipiak
Dominik Kowalczyk
Michał Mroziński
Szymon Pacyga
Marek Rapacz

12:00 - 12:15 Z ołówkiem na fizyce

I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju
ul. Jana Pawła II 41, 34-700 Rabka- Zdrój

mgr Beata Świder

Adam Bandyk
Paweł Bogdał
Józef Filipiak
Dominik Kowalczyk
Michał Mroziński
Szymon Pacyga
Marek Rapacz
12:15 - 12:30

Biofizyczne aspekty funkcjonowania ludzkiego organizmu - od teorii do eksperymentu

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Laboratorium Wyobraźni)
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań

dr Tomasz Kubiak

 

13:00

Obiad

14:00 - 15:00

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI  -  Auditorium im. prof. A. Piekary

"Ciekawe eksperymenty i projekty interdyscyplinarne w oparciu o materiały publikowane w zeszycie iStage 3: czy piłkarze znają fizykę?" - Maria Dobkowska, Mirosław Łoś

WYKŁAD DLA UCZNIÓW  -  Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

"Walutowe" doświadczenia naukowe" - dr inż. Adam Buczek, Marcin Wachowiak, Politechnika Poznańska Wydział Fizyki Technicznej

"Pomiary z Arduino" - Marcin Wachowiak, dr inż. Adam Buczek, Politechnika Poznańska Wydział Fizyki Technicznej

15:00 - 16:00

WYSTĄPIENIA GOŚCI FESTIWALU, DYSKUSJE I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ -  Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

22. IX. 2018
sobota

Prezentacje multimedialne  -  Auditorium im. prof. A. Piekary

9:00 - 9:15

Badanie zależności magnetycznej siły hamującej ruch staczającego się po paramagnetyku magnesu od jego prędkości

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki
ul. Nadodrzańska 4, 98-300 Wieluń

mgr Bogusław Urwanowicz

Julia Wilk

9:15 - 9:30

Zapętlone wahadło

I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju
ul. Jana Pawła II 41, 34-700 Rabka- Zdrój

mgr Beata Świder

Marek Rapacz
Dominik Kowalczyk

9:30 - 9:45

Badanie poziomu hałasu za pomocą smartfonu przy użyciu autorskiej aplikacji

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki
ul. Nadodrzańska 4, 98-300 Wieluń

mgr Zenona Stojecka

Marcel Kijanka
Kacper Kiedos

9:45 - 10:00

Kwaszonki

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych
ul. Niedziałkowskiego 2, 76-200 Słupsk

mgr Marcin Kisielewski

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9, 76-200 Słupsk

mgr Grażyna Linder

Michał Stępnik
Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9, 76-200 Słupsk
 

Monika Kisielewska
II LO im. A.Mickiewicza w Słupsku
ul. Koszalińska 9, 76-200 Słupsk

Natalia Nowak
Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych
ul. Niedziałkowskiego 2,76-200 Słupsk

 

10:00 - 10:15

Fabryka Neuronków - projekt warsztatów przyrodniczych dla dzieci

Szkoła Podstawowa nr 91 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Poznaniu
ul. Promyk 4, 60-101 Poznań

mgr Hanna Moczko

Lilianna Moczko

Tymon Kosmala
Katarzyna Kossel
Dominik Ratajczak
Sebastian Wiśniewski
Julia Rogacz
Łukasz Łoziński
Otylia Olejniczak
Maciej Bączyk
 

11:00 - 11:15

Przerwa

11:15 - 11:30

Czy żyjemy z elektrosmogiem?

Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach
ul. 3 Maja 42, 44-230 Czerwionka-Leszczyny

mgr Małgorzata Szymura

Oliwia Smołka
Aleksandra Stajer

11:30 - 11:45

Niebo gwiaździste z mojego okna

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa  Herberta STO
ul. Rejtana 7, 42-200 Częstochowa

mgr Teresa Wróbel

Antoni Bajdur

11:45 - 12:00

Chodź, pomaluj mój świat

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta
ul. Rejtana 7, 42-200 Częstochowa

mgr Teresa Wróbel

Tomasz Wróbel
Szkoła Podstawowa nr 24 im. J.M. Szancera, Hubermana 7, 42-200 Częstochowa
13:00

Obiad

14:00 - 15:00

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI  -  Auditorium im. prof. A. Piekary

"Ciekawe eksperymenty i projekty interdyscyplinarne w oparciu o materiały publikowane w zeszycie iStage 3: czy piłkarze znają fizykę?" - Maria Dobkowska, Mirosław Łoś

WYKŁAD DLA UCZNIÓW  -  Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

"Walutowe" doświadczenia naukowe" - dr inż. Adam Buczek, Marcin Wachowiak, Politechnika Poznańska Wydział Fizyki Technicznej

"Pomiary z Arduino" - Marcin Wachowiak, dr inż. Adam Buczek, Politechnika Poznańska Wydział Fizyki Technicznej

15:00 - 16:00

WYSTĄPIENIA GOŚCI FESTIWALU, DYSKUSJE I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ -  Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

16:00

Zakończenie festiwalu, wręczenie dyplomów   -   Auditorium Maximum im. prof. F. Kaczmarka

17:00

Kolacja, dyskusje i wymiana doświadczeń

 


 

21 i 22 września 2018 r. w czasie trwania Festiwalu zapraszamy do stoisk:

Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technicznego

Wydawnictwa Naukowego PWN

Fundacji Zaawansowanych Technologii - organizatora Konkursu Naukowego E(x)plory

oraz naszych gości z Niemiec

 


 

PARTNERZY
11. Ogólnopolskiego Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”

 

                              

 

SPONSORZY  
                                  

             

Patronat medialny

  

 

Partnerzy  medialni


                  
  

 

 

Powrót do strony domowej